masaż czoła

Masaż czoła

Zmarszczki na czole mogą pojawić się w bardzo młodym wieku. Dzięki nabraniu świadomości swojego ciała pozbędziesz się nawyku marszczenia, gdy się zamyślisz. Masaż ten pozwala pozbyć się napięcia w czole i usunąć wszelkie ślady zmęczenia. Wygładza także tzw. zmarszczki złości między brwiami, twarz staje się pogodniejsza.

masaż czubka głowy1. Masuj środkową częścią dłoni czubek głowy. Masując ten punkt powinnyście odczuwać ciepło rozchodzące się z głowy. Wyobraź sobie jak Twoje mięśnie na twarzy napinają się w kierunku tego punktu. 30 s

rozluźnianie mięśni

2. Palcem wskazującym i środkowym gładź skórę w kierunku od środka twarzy na boki. Ćwiczenie to rozluźnia mięśnie na twarzy.
30 s

Aktywacja punktów na twarzy

3. Palcami wskazującym, środkowym i serdecznym naciskaj czoło, a następnie zjedź uciskając skronie i boki twarzy do obojczyków. Ćwiczenie to eliminuje zmarszczki złości, rozluźnia czoło i przygotowuje mięśnie twarzy do treningu.
1 min


masaż skroni
4. Masuj kółeczka na skroniach. Powoduje to odblokowanie strefy czołowo-skroniowej i pomaga przy bólach głowy.
30 s

wygładzanie czoła5. Przytrzymaj lewą ręką punkty na czole, a drugą uciskając mocno przesuwaj w kierunku skroni. Zmień ręce,

1 min

masaż brwi6.Ściśnij kciukiem i palcem wskazującym brwi i przesuwaj ręce w kierunki skroni.

1 min

aktywacja mięśni na czole7. Ułóż palce wskazujący, środkowy i serdeczny na czole i mocno naciskaj, jednocześnie podnosząc minimalnie mięśnie czoła.

1 min

masaż punktów refleksologicznych na brwiach8. Ułóż palec serdeczny, środkowy i wskazujący na brwiach i uciskaj mocno te punkty, podnosząc minimalnie brwi. Są to również punkty refleksologiczne.

1 min

gładzenie9. Połóż całe dłonie na czole i przesuwaj nimi do góry wygładzając czoło.

1 min

masaż trzeciego oka10. Połóż palec wskazujący i środkowy prawej ręki na początku brwi, a palcem wskazującym drugiej ręki kręć powoli kółeczka. To ćwiczenie relaksuje i wyprostowuje zmarszczki złości.

30 s

oklepywanie twarzy11. Oklepuj całą twarz poduszeczkami palców. Poprawią to krążenie krwi i limfy na twarzy.

1 min