woda mineralna a zrodlana

Woda mineralna czy źródlana?

Woda wodzie nierówna. Czy znacie różnice między wodą mineralną, a źródlana?

Podział wód wynika ze względu na ilość składników mineralnych.

Woda poniżej 200 to źródlana. Od 200 do 500 – niskozmineralizowana, od 500 do 1500 średniozmineralizowana, a powyżej 1500 mg/l wysokozmineralizowana. Podział ten jest jednak trochę sztuczny bo tak naprawdę powinno patrzeć się ile dana woda ma magnezu i wapnia przydatnych m.in do prawidłowego funkcjonowania układu krążenia, oraz wodorowęglanów, które neutralizują kwasy żołądkowe.

woda mineralna a zrodlana

Woda źródlana zawiera nikłe ilości składników mineralnych, a niestety jest bardzo popularna i wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy. Nadaje się ona do gotowania potraw i podawania niemowlętom, które źle tolerują wodę mineralną.

Woda niskozmineralizowana jest dobra dla dzieci, a przeciętny człowiek ze średnią aktywnością fizyczną powinien wybierać wodę średniozmineralizowaną, którą zawiera odpowiednią ilość składników mineralnych. Są jeszcze wody wysokozmineralizowane przeznaczone dla sportowców i osób ciężko pracujących – można je też pić w czasie upałów.

Jest też jeszcze woda lecznicza, o bardzo wysokiej zawartości minerałów nawet 20 000, dlatego lepiej stosować ją bardzo ostrożnie bo można przedawkować minerały.

Innym rodzaje jest woda mineralizowana, która jest połączeniem wody źródlanej i mineralnej ze sztucznie dodanymi minerałami.

 Mam nadzieję, że wyjaśniłam Wam ten podział i będziecie zwracać większą uwagę na wodę, jaką pijecie.