masaż automasaż

Jak i kiedy wykonywać masaż lub automasaż?

Kto może wykonywać masaż?
Masaż może wykonywać każdy. Należy pamiętać, że im wyższy wiek osoby tym więcej czasu potrzebują jej mięśnie na pobudzenie do pracy, gdyż przez wiele lat nie były używane.

Kiedy wykonywać masaż?
Masaż twarzy można wykonywać o różnych porach dnia zarówno rano, w południe, jak i wieczorem. Rano ma działanie pobudzające, a wieczorem relaksujące.

Jak wykonywać masaż twarzy?
Nacisk palcami powinien być stosunkowo mocny, tak aby dać mięśniom opór umożliwiający ich ćwiczenie. Mięśnie można napinać w rytmie oddychania: wdech – napięcie mięśni, wydech – rozluźnienie. Nacisk na mięśnie powinien być lżejszy w okolicach oczu. Jeżeli gdziekolwiek odczuwasz ból, powinnaś zmniejszyć nacisk.

Gdzie i kiedy wykonywać masaż?
Masaż najlepiej wykonywać w przewietrzonym wcześniej pomieszczeniu (temperatura do 25° C), przy ciszy lub muzyce relaksacyjnej co sprzyja rozluźnieniu. Lepiej nie wykonywać masażu od razu po posiłku, ale odczekać chwile by w pełni wykorzystać zalety masażu.

Czego używać do masażu?
Do masażu można użyć niewielkie ilości olejku lub kremu. Bardzo dobre rezultaty przynosi stosowanie olejku różanego, który nadaje się do wszystkich typów skóry. Uspokaja skórę, pobudza wzrost komórek, poprawia krążenie o ogranicza wzrost bakterii.
Innym godnym polecenia olejkiem jest olejek z pestek winogron, który jest składnikiem wielu kremów. Po za nawilżeniem i odżywieniem skóry, tonizuje, reguluje wydzielanie sebum oraz zamyka pory.

Zobacz jaki wybrać dla siebie olejek

masaż automasaż

Masaż