Doświadczenie z wodą - jak nasze myśli i słowa wpływają na nas

Doświadczenie z wodą – jak nasze myśli i słowa wpływają na nas

Dzisiaj postram się zaprezentować Wam bardzo ciekawe doświadczenie, które może zmienić Wasze podejście do własnych myśli.

Kim jest Masuru Emoto?

Masuru Emoto to japoński naukowiec, który  jako pierwszy potwierdził możliwość przesyłania energii do materii nieożywionej. Urodził się w 1943 roku w Jokohamie. Skończył  stosunki międzynardowoe na Wydziale Nauk Ścisłych i Humanistycznych Uniwersytetu Jokohama,  otrzymał także tytuł i licencję doktora medycyny alternatywnej w Open International University. Napisał wiele książek na temat wody np. „Woda – obraz energii życia”.

Jak wyglądał eksperyment?

Masuru Emoto odkrył, że woda reaguję na nasze myśli, słowa czy muzykę. Można to sprawdzić doświadczalnie przez poddanie wody jakiemuś czynnikowi (np. mówienie „Kocham Cię”), następnie zamrożenie wody do temperatury -5 stopni C i obejrzenie jej zamarznietych kryształków pod mikroskopem powiekszającym co najmniej 400 razy.

Masuru Emoto czysta woda

Wodę poddawno róznym czynnikom jak: muzyka, mówienie do niej, naklejanie etykietek z różnymi słowami, zdjęć. Woda za każdym razem „zapisywała” te informacje i można było zobaczyć ich wpływ na kryształki.

Naukowiec twierdzi, że  otaczająca nas woda w często zanieczyszczonych rzekach czy jeziorach odzwierciedla nasze myśli i emocje. Poprzez pozytywne myśli, słowa i czyny możemy zmienić jej właściwości. Nawet zanieczyszczoną wodę, której kryształki były bardzo brzydkie, można było zmienić poprzez pozytyne słowa i wysyłanie „dobrej energii”.

Warto sobie zdać sprawę, że nasze ciało składa się w ok 70% z wody. Tak samo nasza planeta. Woda swoimi wibracjami wpływa na nas, a my swoimi myślami wpływamy na wodę. Tak ważne jest świadome spożywanie posiłków, ogormne znaczenie ma modlitwa i wdzięczność – taki posiłek przysłuży się nam o wiele lepiej niż posiłek zjedzony w nerwowej atmosferze, podczas oglądania telewizji. Dbajmy o nasze myśli i emocje, bo tym także żywimy nasze ciała.

Na koniec przytoczę jeszcze jeden eksperyment: 17 stycznia 1995 r. w Hanshin-Awaji w Kobe wystąpiło silne trzęsienie ziemi, skąd pobrano próbki wody z wodociągów. Zdjęcie kryształków odzwierciedliło strach i panikę ludzi, którzy ucierpieli w tej katastrofie – były one bardzo zniekształcone i brzydkie. 3 miesiące później znowu pobrano próbki wody z wodociągów i woda odzwierciedliła uczucia wsparcia i pomocy, które płyneły z całego świata.

Masuru Emoto doświadczenie z wodą

Ogromny wpływ na wodę ma również muzyka. Naukowiec umieszczał szklankę z wodą pomiędzy głośnikami na okres 2-óch godzin.

Masuru Emoto doświadczenie z wodą

Masuru Emoto wraz ze swoim zespołem badaczy zbadał jak określone myśli i uczucia wpływają na kryształki wody.

Masuru Emoto doświadczenie z wodą

Jak widać ogromne znaczenie ma modlitwa, wdzięczność i radość. Polecam medytacje wewnętrzenego uśmiechu i jogę śmiechu, które zmieniają naszą energię na pozytywną i są najlepszym lekarstwem 🙂

źródło: http://darmowa-energia.eko.org.pl/pliki/duch/maseruemoto.html